نرم افزار مدیریت شرکت های مادر (هلدینگ)

توضیحات

هلدینگ چیست؟

در مورد واژه ی هلدینگ تعبیرها و معانی متفاوتی برای این الگوی سازمانی ارائه شده است.تعابیری مانند شرکت های مادر،شرکت های سرمایه،بنگاه های مادر و مواردی از این قبیل اما شاید ملموس ترین نام،خود واژه ی هلدینگ است.

شرکت های هلدینگ به طور کلی شامل دو دسته هستند:

1 شرکت هایی که علاوه بر کارهای عملیاتی و کسب کار،بخشی از سرمایه خود را به خرید سهام در چندین شرکت اختصاص میدهند.

2 شرکت هایی که فعالیت و کسب و کاری در آن ها وجود ندارند و صرفا دارای سرمایه هستند؛این سرمایه ها می تواند شامل سهام یه شرکت با مسئولیت محدود،سرمایه ی نقدی،زمین و مستغلات،علائم تجاری و یا هرچیز ارزشمندی باشد.

بی شک مهمترین رکن یک شرکت هلدینگ مدیریت است.زیرا ممکن است یک هلدینگ دارای شرکت های تابعه و نیروی انسانی بسیاری باشد که مدیریت همین دو مورد دارای پیچیدگی های فراوان مدیریتی است حال اگر مسائل مالی و حقوقی و استراتژی های سازمان هم به آن اضافه شود به کاری دشوارتر و پیچیده تر مبدل خواهد شد.

امکانات

  • نمایش یک نمای کلی از سازمان ها
  • امکان مدیریت هیئت مدیره
  • نمایش و محاسبات مالیاتی
  • نمایش درآمد های شرکت ها
اجزای کلیدی مدیریت شرکت های هلدینگ

هر هلدینگ پس از تاسیس نیاز به پیشرفت و توسعه و مهمتر از همه بقا در بازار امروز دارد.

استراتژی های متفاوتی برای یک هلدینگ نیاز است که هر شرکت برای بقا در محیط رقابتی نیاز دارد حداقل در یکی از این زمینه ها خود را تقویت کند تا بتواند از آن به عنوان یک مزیت در قیاس با سایر رقبا استفاده کند.

انتخاب درست سبد سرمایه

در وهله ی اول باید شرکت ها و صنعت های مناسبی برای سرمایه گذاری انتخاب شوند و حتی پس از انتخاب به درستی رصد شوند تا مشخص شود کدام سودآورتر و نیاز یه سرمایه گٔذاری بیشتری دارد و در کدام حوزه باید اصلاحات صورت پذیرد.

در اقتصاد و صنعت جایگاه این هلدینگ ها هنوز به درستی مشخص نیست، آنها با کمبود نیروهای متخصص مواجهند و همینطور بی بهره بودن مدیران از اختیارات لازم برای تصمیم ­گیری و اجرا؛ چالش هایی هستند که در مسیر موفقیت این هلدینگ ها وجود دارد.

سرمایه و دارایی ها

در یک هلدینگ دارایی های بسیاری مثل سهام ها و املاک و نقدینگی وجود دارد و هچنین درامد های حاصل از سرمایه گذاری ها ؛ پس آنچه حائز اهمیت است بهره برداری مناسب به کارآمدترین روش از نظر ریسک و بازده از دارایی های موجود است.یک مدیر باید دید روشنی نسبت به دارایی ها،هزینه های جاری و ریسک های موجود داشته باشد.

سرپرستی

مدیریت شرکت ها و منابع انسانی موجود در مجموعه در این مقیاس بزرگ بسیار مهم است.ایجاد توازن و اشراف بر تمامی شرکت ها و نیروها از مهم ترین ارکان مدیریتی یک مجموعه ی بزرگ مانند شرکت های هلدینگ است.

مدیریت تمامی موارد ذکر شده به شکل درست نیازمند چند فاکتور مهم است:دانش ، تجربه و صد البته ابزار مناسب و کارآمد.

ابزار مناسب و کارامد چیست؟

دید کامل و جامع

ارائه ی داده های کامل و مفید اولین وظیفه ی یک نرم افزار مدیریتی است.این ابزار باید یه دید کامل و در عین حال مفید و قابل فهم ارائه دهد تا هم نتیجه ی مطلوب بدست آید و هم در زمان و انرژی صرفه جویی شود.

سهولت استفاده

یک نرم افزار هرچقدر کامل و بی نقص باشد تا زمانی که امکان استفاده ی ساده از تمامی امکانات آن وجود نداشته باشد ابزار موفقی محسوب نمیشود.

امنیت و محرمانگی

قطعا امنیت و محرمانگی اطلاعات در دنیای امروز مهمترین فاکتور محسوب می شود.داده های یک شرکت مهمترین سرمایه های یک شرکت محسوب می شوند که از مهمترین وظایف نرم افزار های مدیریت حفظ و حراست از اطلاعات شرکت است.

نرم افزار مدیریت هلدینگ شرکت فن آگین

شرکت فن اگین با تکیه بر تجارب چندین ساله در حوزه ی نرم افزار و همچنین کادر مجرب توانسته نرم افزاری کامل برای مدیریت شرکت های هلدینگ تولید و ابزاری قدرتمند را برای مدیریت بهتر ارايه نماید.

برخی از ویژگی های این نرم افزار:

ارائه ی ابزارهای مدیریتی نظیر داشبوردهای متنوع و کاربردی به کمک گراف ،نمودارهای میله ای،نمودارهای خطی و...

ارائه گزارشات کامل به همراه خروجی های PDF,EXCEL,CSV,IMAGE,POWERPOINT

امکان خروجی گرفتن از تمامی فرم ها با فرمت PDF,EXCEL

امکان مشاهده فرم ها در نماهای مختلف درختی و حدولی و پنلی جهت سهولت استفاده ی کاربر

نمایش کلی از نمای سازمان ها

مدیریت هیئت مدیره

نمایش و محاسبات امور مالی نظیر مالیات ، درآمدهای شرکت و هزینه ها

امکان مشاهده و نگه داری تمامی فعالیت های کاربران

اعمال کامل مسائل امنیتی و محرمانگی داده

امکان پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات